Wycieczka z Hurghady do Kiaru i Aleksandria 230$ Dwudniowa

Wycieczka z Hurghady do Kiaru i Aleksandria  230$ Dwudniowa

WYCIECZKA DO KAIRU I ALKESANDRII Z Hurghady 

Alexandria Mówi się, że Aleksandria jest najpiękniejszym egipskim miastem.Cechuje się delikatnym klimatem zarówno w lecie jak i podczas sezonu zimowego, a przy tym oferuje piękne plaże wzdłuż wybrzeża śródziemnomorskiego.Jest to drugie do wielkości miasto w Egipcie zaraz po Kairze, dzięki temu jest uważana za drugą stolicę Egiptu Swoją światową sławę Aleksandria zawdzięcza Bibliotece Aleksandryjskiej, która mieści ogromną liczbę unikatowych manuskryptów i starożytnych pism z różnych dziedzin nauk sztuki.Aleksandria została wybrana na Stolicę Turystyki Arabskiej 2010 dzięki swojej niezwykle bogatej historii, sięgającej czasów starożytnych cywilizacji.Grecka, rzymska, koptyjska czy islamska kultura zapewniły miast dostatek i pozostawiły po sobie wiele charakterystycznych a zarazem unikatowych zabytków, takich jak największy egipski port morski Kolumna Pompejusza(Amoud Al Swary), Katakumby Kom Al Shuqafa, Cytadela Qaitbay, starożytny Amfiteatr Rzymski, Muzeum Sztuki Grecko-Rzymskiej, czy Królewskie Muzeum Złotnictwa.Aleksandria jest również znana z miejsc poświęconych kultom religijnym, takim jak Meczet Abu el-Abbas el-Mursi czy koptyjska katedra św. Marka jeśli chcemy przeznaczyć  jednak trochę czasu na relaks  , Aleksandria oferuje nam cate piękne wybrzeże.  Rozciąga się ono na długości ponad 70 km , a plaże ciągną się od maamoura na wschodzie  aż po Agamy

na zachód od Aleksandrii Latarnia morska na Faros, która znajduje się na wejściu do portu w Aleksandrii została wpisana na listę Siedmiu Cudów Swiat

Wyjazd ok. 2:00
Powrót ok. 23:00

Termin: Niedziele – wtorek – czwartek 

Cena:  230 dla dorosłych  —   200$ dla dzieci

   PROGRAM WYCIECZKI :

Dzień 1. Kair

( czas podróży ok. 6 godzin )
wyjazd z hotelu(ok. 2 w nocy) , podróż do Kairu Po przybyciu na miejsce zaczynamy zwiedzanie. Wybierzemy się do Narodowego Muzeum Egipskiego, gdzie będziemy mieli okazję na własne oczy zobaczyć zbiór ponad 120 tysięcy eksponatów ukazujących wspaniałą cywilizację starożytnego Egiptu, skarby Tutenchamona(złota maska, biżuteria i sprzęty użytkowe). Dla chętnych wejście do Sali Mumii Królewskich dodatkowo płatne 250 LE.

Po wyjściu z Muzeum warto skorzystać z rejsu po Nilu feluką tradycyjną, egipskątodzią żaglową (dla chętnych dodatkowo płatny 10 $ )
Następnie lunch w restauracji na statku na Nilu w formie bufetu (napoje dodatkowo płatne)
Kolejnym etapem naszej wycieczki będzie Kair Starożytny, czyli Giza ze wspaniałymi piramidami Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa oraz majestatyczny Sfinks ( dla osób chętnych wstęp do wnętrza piramidy Cheopsa dodatkowo płatny 400 LE/os. )

Wstąpimy także do perfumerii, gdzie zapachy przygotowywane są z naturalnych olejków terycznych oraz do Instytutu Papirusu gdzie przyjrzymy się procesowi produkcji papirusu.

zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg

              dzien 2. Aleksandria

 

Wczesne śniadanie. Wyjazd autokarem do Aleksandrii o godz. 8:00 naszą wycieczkę zaczniemy od ogrodów Montaza gdzie znajduje się pałac króla Faruka. Możliwość zobaczenia pałacu z zewnątrz .
następnie udamy się na plażę Montaza- tam ok. 1 godziny czas wolnego . Możliwość zazycia kąpieli w Morzu śródziemnym  , spacery w okolicy pałacu  , czas na zdjęcia.
Przejazd główną promenadą Aleksandrii na panoramę Biblioteki Aleksandryjskiej – tutaj czas wolny na

sfotografowanie biblioteki i przejazd do twierdzy Kajt Bej, która kiedyś była odstawą słynnej Latarni na Faros .

Zwiedzanie twierdzy dla chętnych (dodatkowa opłata), następnie przejazd na obiad do restauracji w formie bufetu     ( napoje dodatkowo płatne)

Prosimy zabrać: paszporty z wizą egipską, wygodne obuwie, ciepłą odzież, strój kąpielowy.
Cena nie obejmuje: biletów do wnętrza piramidy, twierdzy  Kajt Bej w  Aleksandrii oraz napojów.