Nurkowanie wrak Thistlegorm 150 €

Nurkowanie wrak Thistlegorm 150 €

Nurkowanie na wraku Thistlegorm jest najlepszą atrakcją kierowaną dla nurków z doświadczeniem. Nurkowanie na wrakach to marzenie każdego nurka. Zapraszamy z nami do eksploracji najbardziej znanego wraku na świecie w wodach Morza Czerwonego – „Wrak Thistlegrom”.
Wypływamy z portu Sharm el Sheikh w godzinach rannych i płyniemy około 2 godziny do wraku Thistlegorm. Na miejscu statek będzie czekać na nas około 4 godziny.

Program nurkowania na Thistlegorm:Będziemy schodzić pod wodę dwa razy, po około 50 minut za każdym razem.
-Pierwsze nurkowanie dookoła statku Thistlegorm: zwiedzimy wrak od zewnątrz, możemy tam obejrzeć oderwaną i przewróconą na lewą burtę rufę oraz lokomotywy które teraz znajdują się w odległości ok. 30 m od wraku.
-Drugie nurkowanie: wpłyniemy do wnętrza wraku, możemy obejrzeć dwa poziomy ładowni z elementami samochodów i samolotów oraz jeepy i motory. W trakcie nurkowania zobaczyć będzie można także wiele innych zabytków militarnych.
Thistlegorm:
Każda z osób która będzie chciała nurkować na Thistlegorm na pewno doskonale wie co to jest Thistlegorm.
Dla tych którzy dopiero poznają uroki nurkowania kilka zdań o statku.
Thistlegorm jest najpopularniejszym wrakiem w Morzu Czerwonym (spoczywa na terenie Shaab Ali w Zatoce Sueskiej) i jednym z najlepszych wraków do nurkowania na świecie. Statek miał 126 m długości i 17, 5 m szerokości. SS Thistlegorm to brytyjski statek handlowy zbudowany w 1940 roku, w czasie II wojny światowej został wcielony do marynarki wojennej w celu wzmocnienia brytyjskiej flotyll. W październiku 1941 r. Thistlegorm został zaatakowany przez niemieckie bombowce. Uderzenie w skład amunicji
spowodowało rozsadzenie pokładu po którym statek stanął w pionie i poszedł na dno. W latach 50-tych XX wieku wrak został odkryty przez Jacques-Ywes Couseau. Na początku lat 90-tych XXwieku wrak został ponownie „odkryty” dla nurkowania rekreacyjnego. SS Thistlegorm jest najlepszym podwodnym muzeum militariów.

PROGRAM WYCIECZKI ; 
-transport od hotelu do portu Sharm el Sheikh
-czas transportu z portu do wraku Thistlegorm ok. 2 godz
-nurkowanie na wraku dwa razy, każdy raz ok. 50 minut
-obiad na statku
-powrót do hotelu ok. 17:00

Cena zawiera:
-sprzęt do nurkowania ( maskę, płetwy, pianka, butla)
-obiad plus napoje na statku
-polski przewodnik na statku
-dwa nurkowania do Thistlegorm

O czym należy pamiętać !!
-paszport plus wiza egipska
-książka plus logbook
-ręcznik i krem do opalania.

Uwaga:
Nurkowanie w Thistlegorm tylko dla ludzi którzy posiadają minimum liecencję advanced open water diver padi