Wycieczka do Luksoru – Asuan – Abu Simbel 240$ z Hurghady

Wycieczka do Luksoru – Asuan – Abu Simbel 240$ z Hurghady

Zbiórka przed hotelem około 4:30. Przejazd około 3,5 h do Luxoru. W Luxorze program wycieczki jednodniowej i zobaczą Państwo: Świątynię Karnak, Dolinę Królów i wejście do 3 grobowców, Świątynia Hatshepsut – panorama, krótki rejs przez Nil i obiad w restauracji. Po południu przejazd do Asuanu około 3,5 h. Zakwaterowanie w 3* hotelu. Z przewodnikiem można zwiedzić Asuan i pojeździć dorożką. O 2:00 pobranie z recepcji suchego prowiantu i przejazd w konwoju do Abu Simbel. Zwiedzanie Wielkiej Światyni Ramzesa II.  Świątynia została poświęcona bogom słońca Amonowi-Re i Re-Horachte oraz bogu sztuki i rzemiosł Ptahowi. Tworzyła ona kompleks, wchodzący nawet 56 m w głąb skały. W rzeczywistości, jej wejścia strzegą cztery wielkie posągi Ramzesa II. Kolosy o wysokości 20 m, podpierając ścianę fasady,świadczą o wielkości i potędze króla. Między nogami tych posągów znajdują się mniejsze poświęcone rodzinie Ramzesa– jego matki Tuji, żony Nefertari oraz jego synów i córek. Wykonane wewnątrz pierwszej komnaty dekoracje to reliefy upamiętniające walki Ramzesa II w bitwie pod Kadesz. Znajdują się tam również wizerunki bóstw, którym poświęcono świątynię oraz Ramzesa. Następnie przejazd do Asuanu.

Cena: 240$ 

podana cena wycieczki jest aktualna przy min 4 osobach chęntych na dany termin, w przypadku 2-3 osób, wycieczka kosztuje 280$ od osob

CO OFERUJEMY:

 • profesjonalny przewodnik Egipcjanin mówiący po polsku,
 • w drodze z Hurghady do Asuanu  towarzyszyć będzie Państwu pilot mówiący po angielsku ,
 • wygodny autokar z dwoma kierowcami, klimatyzacja i toaleta  
 • Transfer z hotelu do hotelu 

 •  Luxor: wejście do Świątyni Karnak, Doliny królów i 3 grobowce, Świątynia Hatshepsut (panorama), kolosy Memnona, obiad.

  • Asuan: hotel 3*, przygotowane śniadania w formie suchego prowiantu

  • Abu Simbel: Wielka Świątynia Ramzesa II

  • Asuan: Obiad drugiego dnia

CO NAM SIĘ PRZYDA:

 • suchy prowiant, który zamawiają Państwo na recepcji w swoim hotelu dnia poprzedniego+woda,
 • wygodne obuwie, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy oraz sweter(ze względu na klimatyzację).

Uwaga! : 

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Rodzaj transportu zależy od liczby uczestników wycieczki i może to być samochód osobowy, cosater lub mikrobus turystyczny.

Dla chętnych możliwość wycieczki fakultatywnej do wioski nubijskiej, w której można zobaczyć małe krokodyle, szkołę nubijską i wypić tradycyjną herbatę w domu nubijskim – 25 USD za osobę.