Wycieczka z Hurghady do ASuan i Abu Simbel 230$

Wycieczka z Hurghady do ASuan i Abu Simbel 230$

ABU SIMBEL I ASUAN z Hurghady 

Termin :(poniedziałek/wtorek, środa/czwartek, piątek/sobota)

Wyjazd : 03:00

Powrot : 23:00

Cena : 230$ za osobę (minimum 4 osoby), dzieci do 12 lat – 145 $,

Program Wycieczki : 

  • Wyjazd z Hurghady w wczesnych godzinach rannych (03:00).Przejazd do Aswanu samochodem osobowym. Po dojeździe na miejsce rejs na malowniczą wyspę Agilkia, gdzie znajduje się zespół świątynny poświęcony bogini Izydzie (przeniesiony tam z wcześniej zalanej wyspy File). Pojedziemy także nad Wielką Tamę na Nilu w pobliżu Asuanu. Z zapory roztacza się wspaniały widok na Jezioro Nasera oraz pierwszą kataraktę na Nilu.
  • Nocleg w 3* hotelu, w pokojach dwuosobowych. Drugiego dnia wczesna pobudka (śniadanie w drodze – suchy prowiant), czeka nas 3 godzinna droga przez pustynię do Abu Simbel, gdzie zwiedzimy świątynie: Ramzesa II i jego żony Nefertari (miejsce kultu boga Ra Hour Akhti). Świątynie te zostały przeniesione przed uruchomieniem Wysokiej Tamy w latach 60-tych XX w., w wyniku czego został zalany długi odcinek okolic Nilu poniżej Asuanu.W programie wycieczki jest jeszcze niedokończony obelisk. Lunch w miejscowej restauracji (napoje dodatkowo płatne) i powrót do Marsa Alam w godzinach wieczornych.

 

podana cena wycieczki jest aktualna przy min 4 osobach chęntych na dany termin, w przypadku 2-3 osób, wycieczka kosztuje 280$ od osoby

Uwaga! : 

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Rodzaj transportu zależy od liczby uczestników wycieczki i może to być samochód osobowy, cosater lub mikrobus turystyczny.

Dla chętnych możliwość wycieczki fakultatywnej do wioski nubijskiej, w której można zobaczyć małe krokodyle, szkołę nubijską i wypić tradycyjną herbatę w domu nubijskim – 25 USD za osobę.