ZATOKA  żółwi- ABU DABBAB- Marsa Alam 45 $ USD

ZATOKA  żółwi- ABU DABBAB- Marsa Alam  45 $ USD

ZATOKA  żółwi  -ABU DA BBAB – Marsa Alam

Zatoka Abu Dabbab nosi nazwę “dom żółwi”, ponieważ snurkując i nurkując tam można je bardzo często spotkać. Szczęśliwcy mogą zobaczyć także diugonie zwane również krowami morskimi (Dugong dugon – morski ssak zaliczany do rzędu syren, jedyny współcześnie żyjący przedstawiciel rodziny diugoniowatych). W zatoce jest sporo żółwi, muren, ryb małych i dużych oraz płaszczek.

 

wyjazd : 07:30

powrot : 18:00

cena : 45$ za osobe , dzieci do 12 lat 25$— dzieci do  4 lat – gratis

Termin :  (wtorek, czwartek, niedziela)

  • Zbiórka w recepcji hotelowej rano między 7 a 8 w zależności od lokalizacji hotelu. Przejazd mikrobusem do najsłynniejszej zatoki w rejonie Marsa Alam – Abu Dabbab,  Czas na plaży przy zatoce Abu Dabbab będzie okazją do snorkowania pod opieką przewodnika. Aby zobaczyć żółwie konieczna jest dobra umiejętność pływania, gdyż wypływa się dość daleko w morze.
  • W zatoce jest bardzo dużo żółwi. Malutkie i duże. Ławice ryb. Mureny. Mnóstwo kolorowych rybek. Płaszczki. Rekiny rafowe. Od czasu do czasu spotyka się tu również diugonie zwane syrenami lub krowami morskimi. Diugonie są ssakami dużymi, przystosowanymi do życia wodnego i niezdolnymi do poruszania się na lądzie. Dorosłe osobniki osiągają długość rzędu 3 metrów, przy masie ciała około 400 kg. Są roślinożercami, jedzą przez cały dzień i odżywiają się trawą morską.
  • Do dyspozycji uczestników wycieczki są parasole, wiatrochrony z wikliny, leżaki oraz toaleta z prysznicem.
  • Wypożyczenie sprzętu do snorklingu oraz kapoka w cenie wycieczki. Kontakt z obsługą wycieczki w języku angielskim, bardzo prostym turystycznym angielskim.
  • Wersja całodzienna wycieczki możliwa jest przy grupie minimum 6 osób. Wówczas uczestnicy otrzymują obiad i napoje. Powrót do hotelu następuje ok. godz. 16:00.

DODATKOWA OPATA

-Każdy uczestnik wycieczki uiszcza opłatę na rzecz Ministerstaw Ochrony Środowiska w kwocie 10 $ od osoby. Opłata jest pobierana na łodzi.